Do soutěže se letos zapojilo téměř 2 000 dětí ze 40 mateřských a základních škol. Výherci jednotlivých kategorií byli vybíráni veřejností prostřednictvím online hlasování. Zvláštní kategorii „pěstouni“ hodnotily samy pěstounské rodiny. Všichni ocenění si odnesli nejen krásné ceny, ale i originální medaile, které vyrobili žáci ZŠ Údlice.
Slavnostní odpoledne zahájil ředitel knihovny Mgr. Bedřich Fryč, který přivítal významné hosty včetně manažerky Svazku Gabriely Rouskové a Ing. Šárky Řeháčkové z Magistrátu města Chomutova, jež zastupovala Oddělení náhradní rodinné péče – partnera soutěže.
Program vernisáže potěšil návštěvníky radostnou atmosférou a vystoupeními dětí – tančily děti z MŠ Vrskmaň, zpíval sboreček Klíček ze ZŠS a MŠ Palachova a s akordeonovým doprovodem zazpívaly děti ze ZŠ Údlice. Nechybělo ani chutné občerstvení od Jana Ašenbrenera z Března.
„Každý obrázek vypráví příběh a dává nám nahlédnout do čistého světa dětských představ. Děkuji všem dětem, pedagogům i rodičům za jejich nasazení a podporu,“ uvedla Gabriela Rousková.
Výstava bude k vidění po celé léto v dětském oddělení Chomutovské knihovny. Svazek obcí také tradičně navštívil všechny zapojené školy a školky, aby osobně poděkoval malým výtvarníkům. Tato krásná tradice i celá soutěž inspirují děti i dospělé k zamyšlení nad hodnotami, mezilidskými vztahy a budoucností.
Dnes je 19.7.2025
Svátek má Čeněk
Zítra má svátek Ilja